MILOŠŮV KOUTEK

MiloŠŮv koutek

Informace


Jak peČovat o potahovÉ lÁtky?

Jednoduše a snadno

Dobrá rada nad zlato, obzvláště v dnešní době. Na trhu existuje obrovské množství potahového materiálu a čisticích prostředků. A k tomu doporučení našich prarodičů. Najít pak nejlepší řešení je těžké a paušální rada jak na to prostě neexistuje. Obecně stále platí to samé - nepoužívejte na žádné potahové materiály agresivní čističe (benzín, toluen a jiné).

 

Chcete-li mít radost ze svého čalouněného nábytku, vyvarujte se vody. Čím méně vody, tím lépe. Voda se velmi rychle vsákne do podkladu (molitan, umělé vlákno) a nikdo ji odtamtud nedostane. Skvrny, které se původně zdály být pryč, časem opět vystoupí. A opakované čištění tímto způsobem pak vše jen zhoršuje. Doporučuji tedy použít suchou pěnu. Nastříkat a pouze vysát. Nikoliv třít či odstraňovat jiným způsobem.

 

U kůže a koženek je nejlepší prevence. Oba materiály mají tendenci tvrdnout a praskat. Použijte tedy přírodní vosky (lanolin).

 

Chcete-li si být opravdu jisti, že pečujete o svůj nábytek či jiné předměty správně, rád Vám poradím. Známe vlastnosti každého materiálu, se kterým pracujeme. Ke každé zakázce Vám doporučím ideální variantu.

 

Přeji Vám, abyste kolem sebe měli jen věci, ze kterých máte potěšení.

 

Váš Miloš Rygl

 

Stáhnout PDF Tisk